ABSURD 2019

Võistluse Live tulemused.

Kui oled senimaani arvanud, et Haanja 100-ga lõpeb rattasõidu hooaeg, siis saad kohe uuesti arvama hakata 🙂 Tegelikkuses toimub oktoobris ja veel novembriski mitmeid põnevamaid ja MTB-ratturile must-do võistlusi. Haaslava MTB on võtnud ette sügisemaastike “peisaaže” veelgi rikastada ning 2019.a 27.oktoobril toome maailma ette Paluküla Absurdi. Sellest sõidust võib saada ka sinu valgustushetk! Kui sa niiehknaa ei raatsi oma ratast talvisel ajal unarusse jätta, saad võimaluse enese proovilepanekuks uuel ja vägagi ergastaval moel.

Mis on või mis ei ole Paluküla Absurd?

ABSURD ON TEISTMOODI. Absurd toimub sügisesel mõhnastikulisel maastikul. Mõhnastik tähendab ratturile sisuliselt seda et pärast tõusu on kohe laskumine ja vastupidi. Absurdifaktorit kergitab distantsi pikkuse ja distantsi läbimise aja suhe. Seni ei ole meil kellegil õnnestunud alla kahe tunni rada läbida (aint 20 km, ehh?)…

Absurd on singlimaraton. Juurikad, tüved, kühmud, vaod, nõod, kellegi kuri käsi on tõusule palgi ette langetanud jne – rajameistrid on andnud oma parima, et sul ei hakkaks igav! Leidub ka tõuse, kust keegi ei ole üles sõitnud ning laskumisi kust igaüks alla ei sõida. Seega jalastumised on prognoositavad.

Absurd ei ole kruusamaraton. Kruusa on vaid 1 km stardist seoses vajadusega hajutada grupp võimalikult sujuvalt enne singleid. Seetõttu on esimene kilomeeter mõistagi ülesmäge.

Absurd on dropperisõbralik maraton. Lubame arvukalt palkide ületusi kui ka ootamatuid langemisnurkasid. Veidi madalam sadula asend võib päeva päästa.

Absurd on fätisõbralik maraton. Tavaratas võib, kuid ei pruugi anda eelist.

Absurd on rajumaraton. Soovitame tulla kohale täiesti illusioonivabalt.  Puhkehetki üleliia palju ei ole oodata. Sõit on füüsiliselt raske. Lubame, et 20 kilomeetri jooksul jõuad endalt küsida korduvalt “miks ma siia tulin ja millal see üleüldse läbi saab ?!?”. 

Absurd on krossimaraton. Hinnanguliselt tuleb maratoni jooksul läbida vähemalt kümne mtb-krossi materjal. Krossisarjade sõitjad oskavad siinkohal muidugi kõige paremini hinnata eesootavat. XCO-sõitude kogemused tulevad kasuks.

Absurd on gurmaanimaraton. Toimumise aeg, koht, raja olemus sobivad hästi nendele kes ei rahuldu lihtsamate joonte valikutega (või kes aeg-ajalt hakklihakastmele vahelduseks soovivad ka fondüüd).

Absurd on mahemaraton. Osaleja ei reosta. Finishis kasutame korduvkasutavaid toidunõusid. Rajameister mootorsaage ei kasuta ega sae eest rajale langenud palke (vaid erandjuhtumil kui see aitab tekitada hüpeka). Selle asemel tuleb nendest hoopiski üle sõita, üle või alt roomata – vastavalt oskustele ja võimalustele valid lahenduse sina!

—–

Veidi Paluküla Absurdi saamisloost. Ehkki tänaseks on Paluküla ja Uniküla metsased pinnavormid Kastre valla osa, siis ajalooliselt on see olnud Haaslava piirkond. Kunagine Haaslava vald on piirkond Tartust lõunas-kagus, jäädes Emajōe ja Põlvamaa vahele ning pakub rikkalikult metsalaasi koos põnevate reljeefidega.

Haaslava MTB harrastajad olid seetõttu mõningase tegutsemise järel jõudnud arusaamisele, et mõiste “MTB” on Eestis küll teataval määral vormunud ja juurdunud kuid meie arvame, et seda on võimalik ja vajalik täiendavalt sisustada ja rikastada. Usume, et ratturi funktsionaalne võimekus ei pea olema ainuke harrastuse komponent, vaid sama oluline on oskus rattaga sōita mistahes oludes mistahes takistusi ületades. Selline “filosoofia” muudab meie arvates rattasõidu huvitavamaks ning elu tervikuna põnevamaks. Arengu ja enesetäiendamise võimalused on selliselt avaramad ja piirid kaugemal, erinevalt südame-veresoonkonna ja ventileerimise terminoloogia SLS, FTP lävi, VO2/max lagi jmt mõistetest. Tehniliste elementide sõidetavuse piirid eksisteerivad enamasti ainult meie peades, seega on neid piire võimalik enamgi nihutada. Üheks taolise mõttesuuna väljundiks avalikkusele on meie korraldatav maastikukrossi maraton Paluküla Absurd. Olles ise  õnneks või siis õnnetuseks mitte väga kaugel Paluküla/Uniküla mõhnastikust ning korduvalt kogenud Paluküla radade šokeerivat toimet, soovime sama pakkuda ka teistele väljakutseid otsivatele rattagurmaanidele. Palun mitte vääriti mõista, Absurd ei ole ratta käekõrval lükkamise üritus (kuigi ka seda võib puhuti esineda). Osav ja kiire rattur saab hakkama ideaalis jalga maha panemata! Kui sina juhtumisi ei ole ideaalselt osav ja kiire, lahuta lihtsalt oma koefitsient – elamused on garanteeritud igal oskuse tasemel! Sinu piireavardavad kogemused panevad aluse uutele legendidele.

Rajast ka

Kui nüüd algusest peale kõik ausalt ära rääkida, siis kõigepealt olid kitsed ja muud ulukid. Siis ilmus Andres ja algas inimese looming. Siis avastasid tsiklivennad piirkonna. Seejärel tuli Ivo ja pani selle kõik koos Andrese, Miku ja Diimariga kokku ringiks mida me kõik praegu kirume…. Siinsed rajad on pidevas arengus, materjali on sisuliselt piiramatult.