Juhend

1. Sündmuse sisu

1.1 HMTB maastikukross Paluküla Absurd on maastikurataste kestvuskross, mida korraldatakse Kastre valla territooriumil Paluküla, Uniküla ja Alaküla mõhnastiku metsaradadel.

2. Eesmärk

2.1 Saada ülevaade oma treenitusest ning panna proovile oma sportlik vorm, tehnilised oskused ja vaimne vastupidavus maastikurattasõidus.

2.2 Tutvustada Paluküla, Uniküla ja Alaküla piirkonda ja radasid kui mitmekesist, huvitavat ja sobivat paika tervisespordi harrastamiseks.

2.3 Populariseerida maastikurattaharrastust kui mõnusat ja rattasõiduoskusi proovilepanevat spordiala.

3. Toimumise aeg ja koht

3.1 Sündmus toimub pühapäeval 27. oktoobril 2019 Palukülas.

3.2 Sündmuse start on kell 11.00 ja finiš suletakse 16.00.

4. Distants

4.1 Paluküla Absurd maastikurataste kestvuskrossi distants toimub ühel ringil, ühisstardiga ja on ligikaudu 22 kilomeetrit pikk. Sündmus toimub suures ulatuses kitseradadel ja metsateedel. Täpne ringi pikkus sõltub oludest metsas ja selgub lõplikult võistluseelsel nädalal. Lõpetanutel fikseeritakse aeg ja koht lõpuprotokollis. Kestvuskrossi võitjad on distantsi kõige kiiremini läbinud osalejad meeste ja naiste individuaalarvestuses ja parim kolmeliikmeline meeskond.

5. Osalejad

5.1 Paluküla Absurd maastikurataste kestvuskrossile võivad startida kõik soovijad, kes on sündinud 2001 ja varem ning on piisavalt treenitud distantsi läbimiseks. Alla 18 a. osalejad pääsevad starti lapsevanema loal ja kokkuleppel sündmuse peakorraldajaga.

5.2 Maksimaalne osalejate arv on 100. Selle täitumisel registreerimine suletakse. Korraldaja jätab endale õiguse muuta maksimaalset osalejate arvu.

6. Registreerimine, osalustasud ja meeskondlik arvestus

6.1 Osavõtjate eelregistreerimine toimub interneti teel aadressil www.haaslavamtb.ee kuni 23. oktoober kl.23:59 2019 k.a. Osaleja loetakse registreerunuks kui on laekunud osalustasu.

6.2 Registreerimisvormi täitmisel sisestatud info on osaleja osalemisinfo aluseks ja osalejainfo (osaleja muutmine, klubi nime muutmine/lisamine) muutmine on kuni 23.oktoober tasuta. Hilisem muutmise teenus maksab 5€ iga osaleja kohta. Osalejainfo muutmiseks saata vastavasisuline e-kiri aadressil absurd@haaslavamtb.ee või pöörduda registratuuri kohapeal võistluspäeva hommikul.

6.3 Registreerida saab ka sündmuspäeva hommikul stardi- ja finišipaigas vabade stardikohtade olemasolu korral ja üksnes sularahas tasudes. Registreerimine ja ümberregistreerimine võistluse päeval toimub 9:30 kuni 10:45.

6.4 Osalustasud :

 Eelregistreerimisel kuni 01.10.2019 – 15 €

 Hilisem registreerimine alates 02.10.2019 ja kohapeal 25€

 2001 ja hiljem sündinud osavõtjatele osalemine tasuta

6.5 Osalustasud kanda Haaslava Spordiselts MTÜ arvele EE082200221044665400. Oluline! Selgitusse märkida: “Absurd osaleja nimi/nimed”, kelle osalusatusid makstakse.

6.6 Meeskondlik arvestus

6.6.1  Meeskondlikus ehk tiiimide arvestuses osaleda soovijad peavad igaüks registreerimisvormi täites määrama tiimide arvestuses osalemise soovi ning oma võistkonna nime, isegi kui nimi kattub klubi nimega. Iga tiimi liige registreerib end eraldi ja osalustasud on samad kui punktis 6.4 kirjeldatud individuaalvõistlejatel.

6.6.2 Tiim võib koosneda meestest, naistest või meestest ja naistest. Tiim peab olema vähemalt 3 (kolme) liikmeline. Tiim võib olla ka suurem, kuid arvesse lähevad kolm parimat lõpetajat.

6.6.3 Tiimiarvestuse võitjaks loetakse lõpuprotokollis vähima individuaalkohtade summa saavutanud tiiim. Võrdse summa korral loetakse võitjaks tiim, kelle liige sai parima koha.

7. Autasustamine

7.1 Paluküla Absurd maastikurataste kestvussõidu autasustamine toimub peale autasustavate osalejate lõpetamist.

7.2 Autasustatakse kolme parimat meest ja kolme parimat naist sümboolsete esemeliste auhindadega kui ka sponsori rahalise preemiaga. Preemiate suurused: 1.koht M ja N: 100€; 2.koht M ja N: 50€, 3.koht M ja N: 25€.

7.3 Autasustatakse auhindadega meeskondliku arvestuse võitjat. Auhinnaks on Hawaii Express sporditarvete poe kinkekaardid (kokku 75€).

7.4 Esimesed 30 lõpetajat saavad täiendava esemelise auhinna (Haaslava MTB sümboolikaga buffi).

7.5 Eriauhind ja preemia parimale fatbike rattaga lõpetanule nii meeste kui naiste arvestuses. Preemia suurus: Hawaii Express sporditarvete poe kinkekaart 50€.

7.5.1 Fätbike ratas on vähemalt 3.8″ rehvimõõduga.

7.6 Korraldaja jätab endale õiguse premeerida väiksemate auhindadega erinevaid osalejaid ja lõpetajaid.

8. Osalemistingimused

8.1 Kõik osalejad osalevad Paluküla Absurd maastikurataste kestvuskrossil omal riisikol.

8.2 Rada on tähistatud lintidega ja vajadusel suunaviitadega. Ohtlikumates kohtades on hüüumärgiga tähised. Osavõtjad kohustuvad sõitma ainult mööda korraldajate poolt tähistatud rada. Rajamärgistuse tahtliku eiramise korral osaleja diskvalifitseeritakse.

8.3 Rajal on 7.kilomeetril joogipunkt ning 14. kilomeetril toitlustuspunktis saadaval spordijook, vesi, tee, magus saiake, sool, leib. Samast toitlustuspunktist möödub rada veel kord 16. kilomeetril. Osalejatele on stardi–finiši alas  soe supp, pirukas ja jook. 

8.4 Osalejatel on soovitav rajale kaasa võtta mobiiltelefon, millega on korraldajaga võimalus ühendust võtta õnnetuse või muu vajaduse korral. Rattanumbrile on trükitud korraldaja telefoninumber.

8.5 Rada on sündmuse ajal avatud kõigile. Osalejatel on kohustus käituda rajal teisi arvestavalt ja hoida loodust. Prügi ja pakendite rajale viskamine on rangelt keelatud.

8.6 Kiivri kandmine on kohustuslik. Kiivri puudumisel võistlejat rajale ei lubata. Võistluse jooksul kiivri kandmisest loobunud osavõtja diskvalifitseeritakse.

9. Korraldaja

9.1 Paluküla Absurd maastikurataste kestvussõitu korraldab Spordiselts Haaslava, keda esindab Ivo Sild (tel. 5523593).

10. Muud tingimused

10.1 Kui eelregistreerunud osalejaid on vähem kui 10 on korraldajal õigus sündmus ära jätta koos osalustasude tagastamisega osalejatele.

10.2 Tulemused avalikustatakse ajavõtuteenuse pakkuja lehel http://nelson.racetecresults.com ja ja muu info Haaslava MTB kodulehel ning Facebooki lehel https://www.facebook.com/haaslavamtb/.

10.3 Registreerudes Paluküla Absurd sündmusele on osaleja nõus tema osalejainfo (nimi, sünniaasta, klubi) ja sündmuste käigus tehtud fotode/videote avaldamisega sündmusega seonduvates avalikes materjalides.

10.4 Autoga saabujatel palume jälgida parkimisel suunajate märguandeid. Parklat metsas pole, autod tuleb säästlikult paigutada naabruse metsateedele ja teepervedele.

10.5 Korraldaja jätab endale õiguse juhendit täiendada ja muuta.