Võistleja meelespea

Kuhu tulla ja mis ajaks?

Google Mapsi abil navigeerimiseks kasuta antud viidet. Tutvu ka detailse kaardiga, kus on peal võistluskeskuse ja parkimise skeem. Võistluskeskuses asuvad muuhulgas registratuuri telk, toitlustus, saun ja tualetid.

Registratuur on valmis osalejate vastuvõtuks hiljemalt 09:15.

Tartu/Reola/Roiu ja Lootvina suunalt tulijatel palume tähelepanu: hiljemalt kl 10:40 on ainuke mäkke viiv tee suletud autoliiklusele. Autoga üles võistluskeskuse ja parklate suunas saab seejärel kõige varasemalt pärast starti ehk ca 11:10. Seega viimsele minutile ära palun saabumist jäta!

Numbrite väljastus ja uute osalejate registreerimine lõpeb hiljemalt 10:30

Võistlejad, ärme unusta ka 27. oktoobri öösel kella keerata!

Kuidas saan pargitud?

Uniküla-Vastse-Kuuste tee poolt tulija võtab vastu (korraldajavestis) suunaja ja instrueerib juhil sõita mäe otsas olevast võistluskeskusest mööda kuni järgmise suunajani, sealt vasakpööre viib edasi parklasse.

Räpina mnt poolt tulija saab parklasse parempöörde teha kohe kui kohtub meie suunajaga. Seejärel sõida metsateed mööda edasi, kuni näed järgmist suunajat, kes paigutab autod. 

Oluline! Stardist mäkke pöördeni viival 1 km pikkusel rajalõigul on parkimine keelatud, kuna see hakkab segama võistluse alguses rattureid ja hiljem liiklust!

Parkla täitumisel suunatakse edasi varukohtadele.

Parklast võistluskeskuseni on ~300 meetrit.

NB! Tipptunnil võib parkimine võtta aega, palun varuda aega ja kannatust!

Vaata igaks juhuks üle ka detailne skeem.

Start kell 11:00

Absurdi Start on võistluskeskusest ca 1 km kaugusel (skeem). Seega esimene krossi kilomeeter on mööda tõusvat kruusateed. Kruusatee lõppedes algab kohe kitserada, seega palume võistlejatelt mõistvat suhtumist. Trügimine ei anna siinkohal kindlasti mingisugust eelist, sest rajal tekib peagi liikumiskiiruste “paikaloksumine” ja pigem juhtub see varem kui hiljem.

NB!  Hiljemalt kl.10:40 on ainuke mäkke viiv tee suletud autoliiklusele. Liiklus autodele avatakse kõige varasemalt pärast stardiraja tühjenemist ratturitest ehk ca 11:10. Seega starti saad veereda allamäge ja rattaga.

Lastematk

Kohe pärast suurte võistluse starti, orienteeruvalt kl. 11:15 korraldame ca 4,5 kilomeetri ja poole tunni pikkuse juhendajatega lastematka, mis toimub antud piirkonnas leiduvatel kõige lihtsamatel teedel. Matkaringi kaugemas punktis saab uurida kaitseväe sõdurite onne ja varjualuste ehitamise tehnikat. Matka algus ja lõpp on võistluskeskuse juures. Alla 6-aastastel soovitame koos vanemaga matkata.

Matkal osalenud lapsele preemiaks purgilimonaad! Matk on tasuta.

Rajast

Raja pikkus on orienteeruvalt 21 km ja tõusumeetreid ~700, rada kulgeb enamuses kitseradu mööda, raja läbimiseks kulub kogenud maastikuratturil normaaltingimustes 2,5…3 tundi.

Raja märgistus on raja keerutustele kohaselt põhjalik, tähistuseks on kasutatud valge taustaga punaseid viitasid. Lisaks rippuvad ja horisontaalseid piirdelindid. Lindina kasutame toetaja Hawaii Express/Scott sümboolikaga valgeid linte.

Rajal on mitmeid järsemaid laskumisi, mis on tähistatud ! märgiga. Kaks kõige ohtlikumat laskumist on tähistatud lisaks kolbakujuliste erimärkidega

Ühtegi suurema tee ületust rajal ei ole, siiski on metsateid kus võib liikuda autosid või muid sõidukeid.

Viimase ratturi järel liigub meie “järelnoppija“.

JP ja TP

Rajal on kolm punkti. Esimene JP on 6,5 km kaugusel stardist. Pakume teed, vett ja soovijatele valame välja doosi turgutava spetsiaalse ürdijoogiga. Emajõe Pruulikoja/Powerbari TP satub ratturi teele esimest korda 13,5 km läbimisel ja sealsamas on ka vaheaja matt. Sama TP jääb teele veelkord kui läbitud on 16,5 km. TP-s saab jõujooki, teed, vett, lihapirukat ja Rõngu Pagari kamabatooni. Varustuses ka sool ja leib. Teistkordsel läbimisel on võimalik nautida ka koolajooki.

JP-s ja TP-s on olemas rattapukk ja esmased tööriistad.

Viisakus rajal

Eeldame osalejalt teatavat intellekti ja vääramatu looduse jõu tunnetamise võimekust.

Eessõitja ja tagasõitja peaks suutma omavahel kokku leppida, kas on möödumiseks soovi ning kas ja kes annab teed või möödub paremalt või vasakult. Nähes hoiatavaid märke, palun hoia eessõitjaga turvalist vahemaad.

Prügistamine on rangelt keelatud, sellisel juhul osaleja diskvalifitseeritakse.

Vigastuse korral

Abivajaduse puhul on korraldaja telefon võistlusnumbril olemas.

Võistluskeskuses on valvemeedik, kes tuuakse ATV-ga lähimasse võimalikku punkti esmaabi andmiseks. Tõsisemate terviserikete korral helista kohe ka 112.

! Nõutav on kõikidel osalejatel kilomeetrinäiduga rattakompuutri kasutamine, see lihtsustab oluliselt leidmist. Samuti palume kaasa võtta laetud ja sisselülitatud mobiiltelefon.

Ilmastik

Raja pinnas valdavalt soosib seda, et raja läbitavus püsib hea ka kergemate vihmade või lume korral. Raskematel juhtumitel on korraldaja valmis rada lühendama operatiivselt. Riietus vali pigem õhukesem, sest keskmine kiirus on madal ja tuul puhub harva.

NB! Seoses kella keeramisega võib pilvise ilma korral õhtupoolikul metsas ootamatult hämaraks minna. Rahulikumalt kulgejatel soovitame igaks juhuks ka valgustuse kaasa võtta.

Pärast finišit

Finišeerinuid ootavad mitmed mugavusteenused.

Esmalt käsi pihku/nukid korraldajalt koos preemiaid sisaldava koti üleandmisega. Osaleja saab oma läbikaalutud vabal valikul Tartu Milli preemiaid sisaldava koti millele lisandub Käbliku Pruulikoja Absurd-nimeline jook või alternatiivina alkoholivaba käsitööõlu Easy Rider. Toitlustust pakub Emajõe Pruulikoda. Olemas tummine seljanka, leib, teejook, magus saiake.

Täiendavalt saab osta karastusjooke ja kohvi. Sama võimalus on kõikidel pealtvaatajatel.

Finiši sulgeme kell 16:00.

Live tulemuste link.

Saun

Toetaja Iglucraft promosaun mahutab 6 inimest lavale ja sama palju eesruumi. Saun on metsas loodetavasti arusaadavatel põhjustel veevarustuseta. Sauna kõrvale paigutame 1 m3 veemahuti karastava kaevuveega, millega siis vapramad saunaskäijad saavad end pärast korralikku leili üle valada.

Autasustamine

Autasustamine toimub pärast viimaste autasustatavate lõpetamist.

Lisainfo ja korraldaja kontaktid

Korraldaja 1: Ivo Sild tel 5523593 
Korraldaja 2: Diimar Tarajev tel 5296966
info@haaslavamtb.ee
absurd@haaslavamtb.ee