Klubist

2017. a. sügisel hakkas kogunema väike seltskond rattureid, et sõita mööda metsi ja metsloomaradu. Kuupäeval 13.10.2017 (reedel) oli meie esimene ühissõit Haaslava metsades ja seda saame lugeda oma klubi alguseks.

Selleks ajaks oli kogunenud sügise ja talve nädalate jagu võrdlemisi satanistlikke kitseradade marsruute, mida Ivo tahtis asjaarmastajatega jagada. Lisaks oli Andresel ja Diimaril varuks mitmeid singeldamispärle, nii et siit edasi sai ainult paremaks minna. 

Edasi Strava, FB ning nüüdseks oleme jõudnud tänu Raidole oma kodukani.  Alates 2018 kevadest kasutame oma sümboolikat ja vormi.

Ajalooline väljavõte Haaslava MTB Strava klubi identideedi deklaratsioonist. “Haaslava nime saamislugu: siin silkas rohkelt jäneseid, keda saksad jahtimas käisid. Sakste keeli hase lauf, jänese jooks. Jäneseid ja muud faunat leidub endiselt ja enamgi veel, lisandunud on viimasel ajal veel üks liik: veerev /kangutav?/ MTB rattur. 

Haaslava MTB Strava klubi on mõeldud koondamaks eeskätt neid rattaharrastajaid, kelle Strava joon aeg-ajalt endise Haaslava valla maadelt läbi käib ning vahepeal kipub ka teedelt kõrvale kalduma. 

Senise Haaslava valla maadel on muuhulgas sellised pärlid nagu Vooremägi, Age org, Paluküla mõhnastik, Kurepalu ja Tuigo laaned, Kalevipoja künnivagu jpm”

Haaslava MTB vapiloom on seega iseenesestmõistetavalt jänes. Jänes haakub päris harmooniliselt ka MTB harrastusega, sest teadupärast on jänkuhüpe ehk bunnyhop MTB ratturi elementaarne baasoskus. Seoses sellega on klubi juhtkond võtnud eesmärgiks et iga enesest lugupidav Haaslava klubi rattur omandab laitmatu bunnyhopi tehnika – et olla vapilooma vääriline 🙂

Parimad võimalused aastaringselt oma vaba aeg rattasõiduga katta loob mõistagi fatbike olemasolu. Seetõttu sügisest alates saab enamasti  fatbike meie põhiliseks liikumisvahendiks. Kevad veidi lammutab ja hajutab pundi vastavalt eelistustele rattarallide, maratonide, krosside, ekstreemide, orienteerumiste jmt aktiivsemate ajaveetmise ürituste vahel. Ühendavaks märksõnaks jääb siiski armastus metsasõitude vastu.